Výcvik - zásahy

Zásahy 2011

Výcvik jednotky: celkem 2
Taktické cvičení: celkem 1
Požáry: celkem 0
Technická pomoc: celkem 0


--------------------------------------------------
/ VÝCVIK JEDNOTKY - teorie /
25.2. 2011 v prostoru hasičské zbrojnice proběhlo školení zásahové jednotky - zvolené téma:
požáry na železnici - školení připravil Láďa ( jednalo se o proškolení jednotky při požáru kolejových vozidel a požáru v prostoru žel. trati)
Boj. řád JPO - kapitola ,,O,, - školení připravil Jarda ( proškolené téma - převzetí zprávy, vyhlášení poplachu, jízda k zásahu, příjezd na místo zásahu a průzkum)
Na závěr školení provedeno promítání filmu.
---------------------------------------------------
/ VÝCVIK JEDNOTKY /
4.10. 2011 v úterý 17:00 hod. byl proveden výcvik zásahové jednotky u Jizery. Výcvik byl zaměřen na vytvoření přívodního vedení 6ks savic, dopravního vedení 3B s rozdělovačem a následný proud 4C. Dále bylo provedeno školení obsluhy PS 12.
Použitá technika: / Vozidlo Peugeot, PS 12 /
---------------------------------------------------
/ TAKTICKÉ CVIČENÍ /
7.10. 2011 proběhlo Taktické cvičení jednotek kategorie JPO V. Začátek cvičení byl stanoven na 16:30h. - v 16:35h. byl vyhlášen poplach pro jednotku HZS Mnichovo Hradiště, která po příjezdu na místo zásahu požádala o posilové jednotky. Na místo zásahu byla povolána JSDH Březina, JSDH Branžež, JSDH Dobšín - Kamenice, JSDH Loukov, JSDH Sezemice a JSDH Žďár - Doubrava. Po příjezdu každé jednotky bylo zajištěno krátké proškolení a sdělení námětu. Pro tento rok byl námět - vytvoření dopravního vedení 3B + následný proud 4C - na čas. Každá jednotka provedla ustavení stříkačky, spojení přívodního vedení na vzdálenost 9,5m, vytvoření dopravního vedení 3B s rozdělovačem a odložení záložní hadice. Po zavodnění vedení bylo zajištěno vytvoření útočného proudu 4C a obsluha proudnice.
Každá jednotka svůj úkol splnila - po vyhodnocení TC velitelem zásahu bylo cvičení ukončeno.
Použitá technika: / Vozidlo Peugeot, PS 12 /

LOGO

Náhodný obrázek
Povodně - 43
Povodně Raspenava
zobrazení: 1294
známka: 0
Obecní stránky

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.