Výcvik - zásahy

Zásahy 2010

Výcvik jednotky: celkem 3
Taktické cvičení: celkem 1
Požáry: celkem 1
Technická pomoc: celkem 3


------------------------------------------------
/ TECHNICKÁ POMOC - povodně: /

Jen krátce o povodních v Raspenavě, každý máme své zážitky???

8.8.2010 / Na nedělní členské schůzi padnul návrh, že by náš sbor vyrazil na pomoc při záplavách na Liberecku. Návrh byl jednohlasně přijat - jen bylo potřeba upřesnit termín a kam se pojede / datum byl dán na čtvrtek 12.8.2010 / lokalitu měl zajistit Jarda přes OPIS HZS.

9.8.2010 / 07:00 / Byl vyhlášen poplach OPIS HZS MB pro naší zásahovou jednotku obce / požadavek byl: vozidlo AVIA s ložnou plochou pro rozvoz humanitární pomoci / velitel JSDH Loukov provedl vyhlášení poplachu pro členy jednotky
/ 08:00 / Bylo nahlášeno na OPIS MB, že je jednotka připravena k výjezdu - byla upřesněna lokalita zásahu - obec Raspenava
Naše jednotka:
Jaryn, Líba, Robajs, Radim, Harmi, Láďa, Michal a Renata, Romana, Pavka
Dále následoval přesun do obce Raspenava - po příjezdu na místo zásahu se naše jednotka nahlásila na štábu velitele zásahu, který byl v prostoru hasičské zbrojnice SDH Raspenava. Naše jednotka byla rozdělena na dvě skupiny:
první skupina - zajištění rozvozu pitné vody a materiálu (Jaryn, Michal, Renata, Romana, Pavka a jeden člen z SDH Raspenava)
druhá skupina - likvidační práce a úklid (Líba, Radim, Robajs, Harmi a Láďa)
Celkem byl proveden rozvoz 5-ti naložených vozidel a zajištěn úklid 6-ti domů. Ve 20:30 hod. byl zásah ukončen - naše jednotka provedla přesun zpět do Loukova.

12.8.2010 / 08:30 / Naše jednotka opět vyrazila do obce Raspenava. Po příjezdu a nahlášení na štábu velitele zásahu byla naše jednotka přidělena na úklid v prostoru ulice Příčná. Bylo zajištěno čerpání sklepů, řezání polomů a úklid 4 domů. Větší část jednotky zasahovala v nemovitosti č.p. 481, kde byl zajištěn úklid zahrady od naplavenin, čerpání bazénu, likvidace pobořené kůlny a odstranění oplocení pozemku. V 19:00 byla naše pomoc ukončena a jednotka se vrátila zpět do Loukova.
Naše jednotka: Líba, Jaryn, Jéňa, Harmi, Radim, Michal, Markéta, Renata, Romana + posila z MB - Lukáš, Lenka, Martin, Láďa a Petr

Všem za bezvadné splnění přidělených úkolů děkuji. - velitel SDH Jarda

FOTOGRAFIE ZDE !


-----
Ještě jedno poděkování pro Vás!!!

Milí, milí pomocníci, děkujeme vám všem za neuvěřitelnou pomoc, kterou jste nám dobrovolně poskytli 12.8.2010. Je těžké vyjádřit náš vděk a obdiv k vašemu fortelu a nasazení. Až bude chalupa (snad) provozuschopná, pozveme vás (určitě) na oslavu.
V příloze najdete fotografie, provedené jen mobilem, kvalita nic moc, ale pro vzpomínky to stačí.
Ještě jednou přijměte náš veliký DÍK,
za celou rodinu
Mirka Chroustová


-----
Dobrovolní hasiči převzali ocenění svého nasazení
Deník / Mladá Boleslav 1.11.2010 /FOTOGALERIE/ - Medaile sv. Floriána září na hrudi hrdinů, již pomáhali při letošních ničivých povodních.

Ocenění se však potýkali především se živlem opačným – vodou. Neváhali nasadit své síly i životy při ničivých povodních, jež sužovaly především oblast Liberecka a Frýdlantska.

Metál upomínající na neobyčejné nasazení na své hrudi od nynějška mohou hrdě nosit členové sborů dobrovolných hasičů z Bojetic, Březiny, Březovic, Dobrovice, Dolního Bousova, Dobšína, Chotětova, Katusic, Kněžmostu, Kochánek, Kolomut, Kosmonos, Loukova, Loukovce, Luštěnic, Mnichova Hradiště, Petkov, Podlázek, Semčic, Amorkova, Sudova Hlavna a Škody

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení---------------------------------------------------
/ TECHNICKÁ POMOC - čerpání vody: /
28.9. 2010 v 08:00 hodin / Vyrozuměn starosta obce - jednotka vyjela 1+1 do části obce Veselice ( z důvodu velké vody - Jizery / jízda přes obec Svijany) Po příjezdu na místo zatopen sklep/garáž č.p. Plívová a sklep č.p. Brožová. Jednotka provedla nasazení plovoucího čerpadla a vyčerpání vody ze zatopených prostorů. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu.
Technika: / vozidlo Avia, plovoucí čerpadlo Niagára /
---------------------------------------------------
/ TECHNICKÁ POMOC - odstranění stromu: /
8.10. 2010 v 17:00 hodin svolána zásahová jednotka obce - na žádost ZD Loukovec provedeno odstranění nakloněného stromu v katastru obce.
Technika: / motorová pila /
---------------------------------------------------
/ VÝCVIK JEDNOTKY /
20.10. 2010 v 17:00 hod. svolána zásahová jednotka obce na výcvik u Jizery - obsluha PS 12, vytvoření jednoduchého vedení C od stroje, seznámení a obsluha nového čerpadla HERON
Technika: / vozidlo Avia, PS 12, kalové čerpadlo Heron /
---------------------------------------------------
/ VÝCVIK JEDNOTKY /
28.10. 2010 v 16:45 svolána zásahová jednotka obce - výcvik u Jizery / obsluha PS 12 a plovoucího čerpadla / vytvoření jednoduchého vedení C od stroje, činnost po příjezdu na místo zásahu.
Technika:/ vozidlo AVIA, PS 12, plovoucí čerpadlo NIAGÁRA /
---------------------------------------------------
/ TAKTICKÉ CVIČENÍ - výcvik JPO V. /
5.11. 2010 v 16:45 vyhlášen poplach pro zásahovou jednotku obce - po příjezdu na místo zásahu velitelem zásahu zadán námět taktického cvičení ( ustavení stroje u vodního zdroje - Jizery, vytvoření přívodního vedení savicemi, dále vytvoření jednoduchého vedení C na vzdálenost 100m a odložení záložní hadice - zavodnění vedení a obsluha proudu) Na pokyn VZ přerušení zásahu - zkrácení vedení o hadici - zavodnění vedení a obsluha proudu. V 19:00 taktické cvičení ukončeno / Jednotky: HZS Mnichovo Hradiště, JPO III Loukovec, JPO V Březina, Loukov, Dobšín, Sezemice, Doubrava /
Technika: / vozidlo AVIA, PS 12 /
---------------------------------------------------
/ VÝCVIK JEDNOTKY /
6.11. 2010 Údržba hasičské nádrže:
Nasazení čerpadel na vodní zdroj v 08:10hod. - vyčerpání požární nádrže v 10:10hod. Na vyčerpání nasazeno: plovoucí čerpadlo NIAGÁRA, PS 12, kalové čerpadlo HERON / zajištění doplňování z Jizery - pod mostem nasazeno kalové čerpadlo HERON, nataženo vedení B 10ks do kádě / na káď nasazena PS 12 nataženo vedení B s rozdělovačem - 3 proudy C na vypláchnutí hasičské nádrže.
Technika: / vozidlo AVIA, plovoucí čerpadlo NIAGÁRA, PS 12, kalové čerpadlo HERON /
---------------------------------------------------
/ POŽÁR - Loukov č.p.8 /
19.12.2010 - cca v 00:30 hod. dne 19.12. 2010 vypukl požár ve skladu v hostinci - po vyhlášení poplachu došlo k likvidaci požáru JSDH obce Loukov - zásah přenosným hasícím přístrojem CO2, po odvětrání prostoru hostince a skladu na místo zásahu povolán starosta obce Loukov. Příčina vzniku požáru - závada na elektroinstalaci - přetížený prodlužovací kabel k chlazení a kompresoru.

LOGO

Náhodný obrázek
foto - 79
26. května 2007
zobrazení: 1307
známka: 0
Obecní stránky

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.